Moc kamieni: Perła symbol czystości i szczerości

 

Perła symbolizuje szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość. Powiązana jest z wodą i kobietą - szczególnie spodziewającą się dziecka.

Perły pomagają cieszyć się życiem

Perły to niezwykłe ozdoby, które nie tylko dodają blasku i podkreślają piękno, ale również pomagają w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Pozwalają odkryć lub zaszczepić w sobie poczucie kobiecości i godności. Ich niezwykła moc potrafi sprawić, że kobieta czuje się piękna, spokojna i doceniona. 

Perły mają działanie ochronne, uwydatniają takie cechy jak lojalność, honor i są pomocne przy rozwijaniu. Pomagają również docenić życie i cieszyć się nim i czerpać z niego pełnymi garściami. W przeszłości perły stosowano do ochrony przed złym spojrzeniem. Były również pomocne w przewidywaniu przyszłości.

Właściwości lecznicze

Perły działają stymulująco na procesy wydalania i oczyszczania organizmu a także obniżają poziom cholesterolu.

Dzięki dużej zawartości wapnia działają wzmacniająco na kości i zęby. Tym tajemniczym substancjom od dawna przypisywano cudowne właściwości. Już w starożytności wykorzystywano je przy leczeniu chorób wąroby, pomagały równiez w anemii.

Mówi się, że picie przez dłuższy czas perłowej wody stabilizuje produkcję hormonów w ciele a dzięki perłom możliwe jest zrównoważenie rytmu ciała i hormonów wedle cyklu Księżyca.

Lek na bóle głowy?

Chroniczne bóle głowy i migreny mogą zostać złagodzone albo całkowicie uleczone dzięki noszeniu perłowego naszyjnika bezpośrednio na skórze. Są także pomocne przy zwalczaniu alergii, w bólach żołądka, przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli i infekcji płucnych.

Osoby leczące kamieniami uważają, że perły wzmacniają nerwy, gruczoły nadnerczy, śledzionę oraz mięśnie. Kamienie te są również pomocne przy wrzodach żołądka, działają korzystnie na jelita i stymulują trawienie. Dzięki dużej zawartości wapnia są pomocne w przypadku jego niedoboru.

 

 

Poznaj naszą ofertę biżuterii z kamieniami

Zobacz więcej artykułów z kategorii Ezoteryka i poznaj moce innych kamieni