Prezent na Dzień Mężczyzny - podpowiadamy co warto kupić

 

Już dwa dni po święcie kobiet przypada Dzień Mężczyzny. Nie tak znany jak Dzień Kobiet – bo też o znacznie krótszej historii – z każdym rokiem zyskuje na popularności. Na tę okazję szukamy prezentów dla swoich mężczyzn… Co wybrać? Naszyjnik dla mężczyzny

Krótka historia święta mężczyzn

Dzień Mężczyzny ma krótką, bo zaledwie dwudziestoletnią historię, a jego początki pojawiły się w 1999 roku i to daleko poza Europą – bo w egzotycznym otoczeniu Trynidadu i Tobago. Wszystkich panów, którzy czują się nieco dziecięco naburmuszeni, że przez wiele lat nie mieli swojego święta, które byłoby odpowiednikiem Dnia Kobiet najłatwiej uspokoić informacją, że Dzień Mężczyzny zawdzięczają właśnie kobiecie i to wyjątkowej.

Kluczową rolę w zapoczątkowaniu obchodów Dnia Mężczyzny miała bowiem dyrektorka programu „Kobiety i Kultura Pokoju”, Ingeborg Breines. Podczas swojej przemowy wygłaszanej w imieniu UNESCO określiła ustanowienie takiego dnia świetnym pomysłem i podkreśliła, że ma wagę symbolu równowagi płci. Ciekawe jak wielu panów zdaje sobie z tego sprawę?

W wielu krajach funkcjonują równolegle różne daty tego święta – 19 listopada, 23 lutego, 15 lipca czy 9 września - jednak w Polsce przyjmuje się datę 10 marca. Co prawda w Kościele katolickim właśnie tego dnia przypada nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, jednak ten zbieg dat należy traktować z przymrużeniem oka i nie szukać w historii żołnierzy XII legionu rzymskiego źródła dzisiejszego Dnia Mężczyzny.

Od początku jednak w Dniu Mężczyzny – analogicznie do Dnia Kobiet, mężczyźni zaczęli otrzymywać drobne, symboliczne upominki, życzenia i podziękowania. Każda okazja do miłego spędzenia czasu czy sprawienia komuś przyjemności miłym prezentem jest czymś bardzo pozytywnym. Warto więc rozejrzeć się za prezentem na 10 marca!

Mężczyzna czyli oczko w głowie

Wszystkie kobiety dbają o swoich mężczyzn – mężów, partnerów, ale także ojców, Męski naszyjniksynów, braci, przyjaciół… Wszystkich ważnych mężczyzn w ich życiu i otoczeniu. Otaczając ich troską i doceniając to, jak wiele znaczą staramy się podkreślać wieloma codziennymi gestami. Świetnym pomysłem jest prezent na Dzień Mężczyzny, który będzie symboliczny i będzie często przypominał osobie obdarowanej o okazji, w której go otrzymał.

Żeby spełnić warunek pamiątki warto, by prezent był trwały. Z tego powodu panie często szukają inspiracji wśród jubilerskich wystaw. I słusznie – bo sklepy jubilerskie mają dziś wspaniały wybór męskiej biżuterii i to niezależnie od wieku, upodobań i preferowanego stylu danego mężczyzny. W sklepach online znajdziemy nawet specjalnie wydzieloną kategorię produktów dla mężczyzn, która znacząco ułatwia poszukiwania.

Biżuteria z klasą na Dzień Mężczyzny

Dzień Mężczyzny jest też okazją przy której zdarza się, że także panowie kupują prezenty – dla swoich Wisiorek kotwicaprzyjaciół, kolegów, braci czy synów. Tu warto stawiać na klasykę lub jeśli łączą nas wspólne zainteresowania, na motywy tematyczne, na przykład związane z żeglarstwem. Nowocześni mężczyźni często kupują także prezenty dla siebie.

Dbałość o siebie i wybór trafionych dodatków to ważny element wizerunku. Każdy mężczyzna chce przecież być atrakcyjny, niż dziwnego, że ich garderobie towarzyszą także biżuteryjne dodatki, wykraczające poza zegarek czy ślubną obrączkę. Bez względu na to kto i dla kogo wybiera prezent – Dzień Mężczyzny jest bardzo miłą okazją do przejrzenia katalogu męskiej biżuterii, bo to zawsze prezent z klasą.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

 

Polecamy również: