Prezent na Komunię dla dziewczynki i chłopca

 

Pierwsza Komunia to bardzo ważna uroczystość zarówno dla dzieci przystępujących do tego sakramentu jak i dla ich bliskich. Jeżeli zastawiasz się nad wyborem prezentu, który będzie jednocześnie doskonałą pamiątką tego szczególnego dnia - rozważ biżuterię. Jej trwałość pozwoli cieszyć się sentymentem związanych z nią wspomnień przez lata.

Jaki łańcuszek wybrać na Pierwszą Komunię?

Pamiątkowa biżuteria od pokoleń znajduje się na liście najbardziej popularnych prezentów komunijnych. Tego typu podarunek ma bowiem również wartość duchową i religijną. Decydując się na wybór takiej pamiątki warto pamiętać o kilku istotnych cechach:

  • wybierając łańcuszek zwróć uwagę na jego grubość i długość; pamiętaj przy tym, że zostanie on podarowany dziecku – czyli osobie o drobnej budowie ciała, zbyt duży łańcuszek może okazać się przytłaczający i niepotrzebnie przykuwać uwagę osób szukających łatwego zarobku;

  • styl – mówi się, że niekiedy mniej znaczy więcej; wybierając łańcuszek na prezent pierwszokomunijny pamiętaj o okazji, która mu towarzyszy – Pierwsza Komunia to przede wszystkim uroczystość duchowa i religijna, łańcuszek z przesadnymi zdobieniami może być nie tylko nietaktowny ale także kiczowaty;

  • materiał, z jakiego łańcuszek jest wykonany: choć biżuteria komunijna powinna być dodatkiem do przeżycia duchowego, sama w sobie również powinna być wartościowa; nie bez znaczenia jest zatem materiał, z którego jest ona wykonana. Najcześciej z okazji Pierwszej Komunii kupuje się łańcuszki złote lub srebrne; doskonałym prezentem może być jednak również łańcuszek pozłacany lub posrebrzany;

  • krzyżyk lub medalik z wizerunkiem Maryi – to najczęściej wybierane dodatki do złotego łańcuszka – z jednej strony stanowią doskonałe komplet z łańcuszkiem, z drugiej w bezpośredni sposób nawiązują do religijnej charakteru uroczystości i stanowią wyjątkową i pamiątkę tego szczególnego dnia.

Złote kolczyki dziewczęce

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii będą także złote kolczyki. Kształtem i stylem mogą nawiązywać do okazji, z jakiej je wręczono np. w formie krzyżyków. Te bardziej uniwersalne np. w kształcie kwiatków będą mogły być noszone na co dzień, zyskując przy tym dodatkową wartość i przypominając o wyjątkowym dniu, w którym zostały wręczone.

Posrebrzane pamiątki komunijne

Jeżeli nie posiadasz zbyt dużych środków przeznaczonych na ten cel, a chciałbyś wręczyć dziecku prezent, który bezpośrednio nawiązywał będzie do uroczystości jaką jest Pierwsza Komunia rozważ podarowanie posrebrzanego obrazka komunijnego. Posrebrzane obrazki z wizerunkiem Pana Jezusa, Maryi lub chłopca albo dziewczynki przyjmujących Hostię na odwrocie których zapisać możesz dedykację dostępne są już za kilkadziesiąt złotych.

Dużą popularnością cieszą się również posrebrzane ramki z miejsce na datę oraz imię dziecka. Można w nich umieścić wydrukowane pamiątkowe zdjęcie z uroczystości wraz z dedykacją.

Zegarek na Komunię

To kolejna sprawdzona i od lat ciesząca się niesłabnącym powodzeniem propozycja prezentu pierwszokomunijnego. Klasyczny zegarek dobrej marki to podarunek, który stanowić będzie doskonałą pamiątkę, która dodatkowo służyć będzie dziecku przez wiele, wiele lat.

Wspomnienia na lata

Wybierając prezent z okazji Pierwszej Komunii pamiętaj, że powinien on nawiązywać do okazji, z jakiej go wręczono. Jeśli wybierzesz prezent o trwałym charakterze, takim jak biżuteria, złoty lub srebrny łańcuszek, medal, kolczyki czy zegarek lub srebrny obrazek albo ramka - wspomnienia, które są do nich przypisane pozostaną przy obdarowanym przez długie lata, wraz z pamięcią o osobie, od której otrzymano prezent. 

Na koniec warto pamiętać o odpowiednim opakowaniu tak, żeby pasowało do przygotowanej oprawy uroczystości. Najlepiej sprawdzi się w takim przypadku eleganckie pudełko z grawerem, na którym można także umieścić indywidualną dedykację.

 

Zobacz nasze propozycje prezentów z okazji I Komunii Świętej

Prezenty na Komunię dla dziewczynki

Prezenty na Komunię dla chłopca