Moc kamieni - Rubin


Ten ognisty kamień utożsamiany jest z siłą, energią, pobudza do aktywności i dodaje odwagi.
 
     Jego moc jest intensywna i żywa; dodaje witalności, wzmacnia uczucia oraz inspiruje do poszukiwania swojego szczęścia. Działa tak, że wypełnia luki w polu energetycznym, a także rewitalizuje w stanach zmęczenia i wyczerpania. Ze względu na charakterystyczny, czerwony kolor rubin uważany jest za kamień namiętności, miłości i rozkoszy - poprawia jakość seksu. Przyciąga szczęście, zdrowie i powodzenie a także wpływa na rozwinięcie hojności i zdolności przywódczych.
     Jest kamieniem liderów i królów.Rubin daje odwagę, żeby podążać za swoimi marzeniami a także pomaga wprowadzić zmiany w życiu - przejść drogę od osoby, którą jesteś dzisiaj, do osoby, którą pragniesz być. Jest również pomocny przy pozbywaniu się negatywnych wzorców myślowych.


Rubin, od dawna uważany za kamień dobrobytu, był częśto noszony przez arystokrację - w niektórych kulturach wierzono, że jeśli masz swój rubin, nigdy nie stracisz swojego bogactwa. W związku z tym przekonaniem często używano go, aby zwiększyć stabilność i pewność swoich dochodów. Dzięki niemu wzrasta miłość do życia, motywacja i inspiracja do mądrych wyborów. Przyciąga popularność, sukcesy, dobrobyt materialny, pomaga podejmować mądre decyzje finansowe.

Jego energia świetnie nadaje się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi, takich, jak np. anemia, działa oczyszczająco na krew, pobudza jej krążenie, dzięki czemu organizm szybciej i łatwiej pozbywa się toksyn. Przywraca odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest również skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Łagodzi bóle menstruacyjne, reumatyczne, a także wzmacnia serce. Sprzyja pozyzywnym myślom, radości, łagodzi stres i stany depresyjne oraz zwiększa intuicję i pewność siebie.