Tajemnica Shambali - plecionej bransoletki

 

Bransoletki shambala podbiły gusta światowych celebrytów. 

Promowane przez ikonę mody Karla Lagerfelda, noszone - między innymi - przez Paris Hilton, Jennifer Aniston, Beckhamów a także Justina Beibera czy Jay-Z (tak – w tym wypadku panowie zakładają biżuterię równie chętnie jak panie). Czy gwiazdy pociąga wschodni mistycyzm ? 

Na czym polega magia shambala ? 

Mądrość, miłość i współczucie

Prosta forma plecionej bransoletki ozdobionej kulkami to z jednej strony styl, a z drugiej filozofia. Potoczne określenie „bransoletki miłości i pokoju” kojarzy się z hippisami, tymczasem shambala to coś znacznie więcej. Właściwie, przede wszystkim to… tajemnica.

W Azji samo słowo „shambala” otoczone jest czcią i nie wymawia się go bez specjalnej potrzeby. Oznacza „coś, co przyciąga”, „bezpiecznie schronienie”, „raj”. Według buddystów, Shambala (nazywana też Aghartą) to kraina, do której wejście spowijają gęste mgły. Choć nie ma jej na żadnej mapie, leży podobno pośród najwyższych, himalajskich szczytów.

Wymiar fizyczny i duchowy

Jako miejsce ma ona wymiar fizyczny,  jako zawartość – czysto umysłowy. To przestrzeń bytów duchowych o czystej karmie, które w procesie reinkarnacji nie muszą już odradzać się w fizycznej postaci. Tam medytują, pogłębiają swoje duchowe praktyki i czuwając nad losami ludzkości. Władca Shambali  (określany jako Budda Maitrej lub Rigden Jyepo – Król Świata), potrafi ujawniać się w umysłach ludzi na poziomie podświadomości.

W szczególnych momentach ewolucji świata, wskazuje nam drogę wyznaczaną przez miłość, altruizm i współczucie. Jego mądrość może działać poprzez artystów, wojskowych czy polityków. Shambala jest powiązana z zaawansowaną praktyką medytacyjną: Kalaczakrą, czyli „kołem czasu”. Tantra Kalaczakry to traktaty na temat więzi łączących człowieka z wszechświatem oraz metod prowadzących do uzyskania harmonii w kosmosie, rozpuszczenia tego, co materialne.

Tybetańska historia

Stara tybetańska historia opowiada o młodym człowieku, który wyruszył, aby szukać Szambali. Po przejściu wielu gór natknął się na starego pustelnika, który zapytał go:
- Czemu brniesz przez te śniegi?
- Aby dotrzeć do Szambali – odpowiedział.
- Zatem nie musiałeś iść tak daleko – odrzekł pustelnik. Królestwo Szambali ukryte jest przecież w Tobie.

Na marginesie całej filozofii Shambala, te bransoletki mają w sobie dużo uniwersalnego wdzięku.

 

Przeczytaj także: kamienie szlachetne a znaki zodiaku

Celebrytki - czyli modna biżuteria dla kobiet 

Jaka jest tajemnica sukcesu kryształów Svarowskiego