O czym pamiętać przy zaręczynach

 

Sposobów na zaręczyny jest niemal tyle samo, ile par. Każdy z nas ma wiele pomysłów i źródeł inspiracji - aż ciężko wybrać. Czasem zdarza się też, że poddenerwowani mamy pustkę w głowie i nagle żaden z pomysłów nie wydaje nam się dość dobry, dla naszej wymarzonej, drugiej połówki. Spokojnie, to normalne.

Miejsce i oprawa zaręczyn

Wszyscy zakochani mają swoje własne ulubione miejsca, motywy czy pasje, które można wykorzystać w trakcie zaręczyn. Bardzo istotna jest ich oprawa, która zapewni, że emocje chwili zostaną utrwalone w pamięci i sercach przyszłych narzeczonych. Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniej biżuterii – bo choć pierścionek zaręczynowy tradycyjnie kojarzy się z żółtym złotem i kryształowym blaskiem oczka, to w rzeczywistości można wybrać również białe złoto lub srebro, a także różnego rodzaju kamienie. Najważniejsze, żeby pierścionek był dopasowany do gustu i stylu wybranki serca i był właśnie dla niej najpiękniejszy - bo wyjątkowy.

Wybór pierścionka zaręczynowego 

Dobranie biżuterii na tę okazję może stanowić nie lada wyzwanie, głównie ze względu na dobór odpowiedniego rozmiaru obrączki pierścionka. Zadanie można sobie ułatwić poprzez zabranie na wzór odpowiedniej biżuterii. Dobrym pomysłem jest również poproszenie koleżanki lub siostry ukochanej kobiety, aby spróbowała wydobyć od niej informację jaki rozmiar nosi. Jeżeli nie ma się pewności co do rozmiaru pierścionka, należy zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka jaki narzeczona już nosi. Pomiar musi być bardzo precyzyjny, tak by pierścionek nałożony na palec podczas tej wyjątkowej chwili pasował idealnie.

Okoliczności zaręczyn

Zaręczyny mogą być bardzo różne – od skoków na spadochronie po wyznanie na kanapie w salonie. Żaden z pomysłów nie jest ani lepszy, ani gorszy. Każdy powinien być dostosowany do charakteru pary i oczekiwań partnerki.

Dla amatorów sportów ekstremalnych, zaręczyny podczas uprawiania takiej aktywności wydadzą się czymś naturalnym. Z drugiej strony dla domatorów, romantyczny wieczór przy świecach będzie również niezapomnianym przeżyciem. Zaręczyny na stadionie lub hucznej rodzinnej imprezie będą trafione tylko wtedy, gdy ukochana nie jest typem introwertyka.

 

 

Przeczytaj również: Celebrytki - modna biżuteria dla kobiet

Sprawdź także: Biżuteria, która podkreśli Twoje piękno - sprawdź jak ją dobrać

Dowiedz się: Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy

Poznaj naszą ofertę biżuterii na zaręczyny