Najbardziej popularne rodzaje naszyjników

 

Naszyjnik to stylowy dodatek niemalże do każdej stylizacji. Odpowiednio dobrany może podkreślić nie tylko urodę swojej właścicielki, ale także jej kreację. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu warto poznać nie tylko jego nazwę, ale także dedykowane przeznaczenie. Naszyjnik

Naszyjnik to innymi słowy ozdoba na szyję. Pojęcie to jest jednak niezwykle szerokie, obejmuje bowiem także złoty łańcuszek, łańcuszek z zawieszką, sznur pereł jak i łańcuszek stanowiący jedną całość, bardzo często ze zdobiącymi go kamieniami szlachetnymi lub innymi elementami ozdobnymi.

W rozróżnieniu naszyjników - np. na kolie, princessy, chokery, sznury z pomocą przychodzi ich długość. Jest ona nie tylko kluczowa w doborze naszyjnika do odpowiedniej okazji, ale także definiuje jego nazwę. Poznajcie najbardziej popularne rodzaje naszyjników:

Kolia, obroża

To rodzaj naszyjnika, którego długość określana jest pomiędzy 30 a 35 cm. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych i chcących podkreślić swój seksapil. Na rynku dostępne są różne odsłony tych naszyjników, zarówno te bardziej eleganckie (z diamentami) lub te nieco luźniejsze w wersji z aksamitką.

Choker

Ten rodzaj naszyjnika o długości od 36 do 41 cm. Warto wiedzieć, że to jedna z najpopularniejszych długości. Jego położenie (tuż nad obojczykiem) doskonale podkreśla smukłą szyję. Choker uważany jest za niezwykle urokliwy naszyjnik, ale nie tak wyrazisty jak kolia, przez co jest bardziej subtelny.

Naszyjnik 40 cmPrincess

Princess charakteryzuje długość wahająca się od 43 do 50 cm. Uznaje się, że to najbardziej popularna i optymalna długość. Stanowi piękną ozdobę naszego dekoltu, która jest neutralna, bo nie skupia uwagi, ani na szyi, ani na biuście.

Matinée

Jeśli chcesz naszyjnikiem zwrócić uwagę na biust, postaw na matinée. Jego długość oscyluje między 50 a 60 cm. Tego typu biżuteria delikatnie opada na dekolt i kończy się na wysokości górnej linii biustu (dlatego też przyciąga do niego wzrok).

Opera

Choker

Opera to nic innego jak tzw. długość operowa. Długość takiego naszyjnika sięga od 75 do 90 cm. Zwyczajowo zakładany jest do długiej, wieczorowej sukni. Naszyjnik pomimo tego, że opada poniżej dolnej linii biustu, doskonale go podkreśla.

Sznur, lariat

Te naszyjniki należą do dużo dłuższych niż operowe. Preferuje się dwa style noszenia tego typu biżuterii – jako jeden długi naszyjnik lub kilkakrotnie opleciony wokół szyi. Sznur albo lariat świetnie komponują się z suknią na wieczorne wyjście, ale również do swobodnej, wakacyjnej stylizacji.

 

Naszyjnik to wspaniała ozdoba kobiecej szyi i dekoltu. Dodaje czaru, uroku i elegancji. Z racji swojego uniwersalnego charakteru doskonale nadaje się również na prezent. Tego typu biżuteria to must have każdej kobiety lubiącej ozdoby.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

 

Polecamy również: