Biżuteria z kamieniami: Żółte kamienie szlachetne

 

Żółty kolor większości z nas kojarzy się ze słońcem, wakacjami i pozytywną energią. Jest symbolem żywotności i Biżuteria z kamieniamioptymizmu a także ułatwia kontakt z drugim człowiekiem. Wywołuje w nas radość a także wyzwala pewność siebie. Jest doskonałym lekarstwem na przemęczenie, stres i napięcia. Dodaje energii i działa inspirująco. Ludzie, lubiący żółty często są twórczy, aktywni i kontaktowi. Kolor żółty noszony w postaci odzieży czy też dodatków do garderoby wpływa na dobre zapamiętywanie także pozytywnie wpływa na jasność i trafność sądów.

Biżuteria z żółtymi kamieniami sprawdzi się więc zarówno jako doskonały prezent, jak i ozdoba, po którą sami z chęcią będziemy sięgać. Przedstawiamy 5 żółtych kamieni szlachetnych najczęściej wykorzystywanych w biżuterii.

CYTRYN

To najczęściej spotykany i najpopularniejszy kamień szlachetny o żółtej barwie. Cytryn nazywany jest "kamieniem sukcesu", gdyż sprzyja osiągnięciu materialnego bogactwa, dobrobytu i powodzeniu w karierze zawodowej. Jest świetny dla ludzi powiązanych z branżą handlową - pomyślnej współpracy z kontrahentami i przyciąga pieniądze. To kamień optymizmu, radości i szczęścia. Wzmaga pewność siebie, silną wolę i kreatywność.

DIAMENT

Diamenty są wieczne i… różnokolorowe! Choć najczęściej spotykane diamenty są bezbarwne, kamienie te występują w różnych kolorach i odcieniach. Popularne są np. diamenty o ciepłych barwach : żółty, pomarańczowy, brązowy. Zdecydowanie rzadsze, a co za tym idzie również droższe, są diamenty różowe, zielone, niebieskie i fioletowe. Ze Kolczyki z cytrynemwzględu częstotliwość występowania, diamenty w finezyjnych barwach co do zasady nie są powszechnie wykorzystywane w jubilerstwie. Zdecydowana większość z nich oprawiana jest tylko na indywidualne zamówienie. Można jednak znaleźć gotową biżuterię z żółtymi diamentami, co podyktowane jest większą dostępnością tych kamieni i korzystnie wpływa na cenę wyrobów.

CYRKON

Cyrkon to kamień, który często niesłusznie jest mylony z cyrkonią. Cyrkony można znaleźć w całej palecie barw. Mogą być: bezbarwne, żółte (złociste), pomarańczowe, różowe, czerwone, zielone, fioletowe, niebieskie, brunatne, szare a nawet czarne. Charakteryzują się zjawiskowym połyskiem. Trzeba jednak wiedzieć, że są dość kruchymi kamieniami, które są podatne na uszkodzenia.

BURSZTYN

Nazywany również „Złotem Bałtyku” może występować w różnych kolorach: bezbarwny, mlecznobiały, pomarańczowy,Wisiorek z bursztynem czerwony, czarny, zielony, czy opalizujący na niebiesko. Najpopularniejsze są jednak te z palety barw od jasnożółtej po brunatną, co podyktowane jest ich dostępnością.

TOPAZ

Alternatywą dla żółtych diamentów jest topaz w tym kolorze. Biżuteria z żółtym topazem jest zdecydowanie tańsza od ozdób z diamentami. Co prawda najczęściej można spotkać wyroby z niebieskimi topazami, jednak mogą one występować też w żółtym odcieniu. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że złoty połysk topazu symbolizuje Ra – boga słońca i dawcę wszelkiego życia. Być może wynikało to z tego, że wówczas topaz znano wyłącznie w odmianie o ognistym kolorze płomienia.

Wymienione kamienie to nie jedyne o barwie żółtej. W tym odcieniu występują również: szafir, perła i koral.

 

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: