Biżuteria z kamieniami: Szare kamienie szlachetne

 

Biżuteria w odcieniach szarości może stanowić niepowtarzalne wykończenie naszej. Ozdoby z szarymi kamieniami szlachetnymi to stylowy dodatek, który - dzięki swojemu uniwersalnemu kolorowi - pasuje do Biżuteria z szarymi kamieniamiwiększości kreacji.

Szary jest kolorem neutralnym, który świetnie eksponuje intensywne barwy a także doskonale komponuje się ze srebrem. Szara barwa dpręża i wycisza, pozwala się zdystansować i sprzyja uspokojeniu. Kolor ten często wybierają osoby niezależne, pewni swego zdania indywidualiści o wyrobionej na wiele tematów opinii. Są to ludzie samodzielni, przekonani o tym, że ze wszystkim sobie sami poradzą.

Do ciekawych kamieni szlachetnych w kolorze szarym można zaliczyć: perły, kwarc rutylowy, labradoryt i markasyt.

Perła

Perły występują w najróżniejszych kolorach. Mogą być białe, kremowe, żółte, różowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, czarne i oczywiście szare. Im Szare perłyrzadsza barwa perły, tym wyrób jubilerski jest droższy. Szare perły są zjawiskowo piękne. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem biżuterii w tym kolorze – zdecydowanie weź pod uwagę perły.

Perły to niezwykłe ozdoby, które nie tylko dodają blasku i podkreślają piękno, ale również pomagają w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Pozwalają odkryć lub zaszczepić w sobie poczucie kobiecości i godności. Ich niezwykła moc potrafi sprawić, że kobieta czuje się piękna, spokojna i doceniona.

Kwarc rutylowy

To niezwykły kamień szlachetny, który występuje w różnych barwach. W jubilerstwie najszersze zastosowanie ma jednak kwarc bezbarwny lub szarawy z ozdobną, ciemną siateczką rutylu. To właśnie wrostki rutylu tworzą zachwycającą siateczkę w przeźroczystym kwarcu. To z kolei wpływa na unikatowy charakter kamienia.

Markazyt

Nieoczywiste połączenie barw takich jak: żółta, srebrna i zielona, daje w efekcie nietuzinkowy odcień szarości. Markazyt cechuje zjawiskowo piękny, metaliczny Biżuteria z markazytepołysk. Doskonale komponuje się ze srebrem. Jego dużą zaletą jest też stosunkowo  niska cena.

Markazytowi przypisuje się również dodatkowe właściwości - zwiększa jasność umysłu, koncentrację jak również poprawia pamięć. Wyostrza zmysły, usuwa niecierpliwość, niepokój i frustrację. Może być również użyteczny przy skupianiu uwagi i eliminacji stanów rozkojarzenia, przyciąganiu pieniędzy oraz zdrowia. Przynosi wewnętrzny spokój, rozwija zmysł praktyczny i wzmacnia silną wolę.

Labradoryt

Labradoryt występuje w wielu barwach, w tym : bezbarwnej, białej, szaro-brązowej i zielonej. Posiada podobne cechy co opal, czyli może mienić się innymi barwami np.: Labradorytniebieską, fioletową, złocistą, czy zieloną. Jeśli poszukujesz do swojej garderoby ciekawych, a przy tym niedrogich dodatków, zdecydowanie postaw na labradoryt.

Kamień ten, nazywany również „Świątynią gwiazd” wzmacnia wytrwałość, daje siłę i rozwija intuicję - pozwala stać jej się częścią procesu myślowego. Symbolizuje ruch cykliczny, sprzyja byciu "tu i teraz”. Pobudza kreatywność inspirując do wcielania oryginalnych, nowatorskich idei i rozwiązań problemów. Przynosi cierpliwość, która prowadzi do lepszego skupienia myśli i koncentracji.

 

Wspomniane kamienie to oczywiście nie jedyne w barwach szarych. Śmiało możemy polecić również: diamenty, szafiry, diopsydy, cyrkony, agaty i prehnity.

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: