Biżuteria z kamieniami: Fioletowe kamienie szlachetne

 

Fioletowy to majestatyczny, tajemniczy kolor symbolizujący duchowość, honor oraz poczucie własnej wartości. Ma silny wpływ na psychikę działając uspokajająco i pobudzając zdolności artystyczne. Reguluje Fioletowe kamienie szlachetne przemianę materii, potrafi stłumić uczucie głodu, usuwa uczucie zmęczenia i zapobiega bezsenności. Jest to kolor intuicji, „niczym ametyst pełen jest ducha i myśli”. Ludzie, którzy często wybierają ten kolor poszukują odpowiedzi na niezwykłe pytania, są szlachetni, twórczy i władczy.

Jaki jest najbardziej znany fioletowy kamień? Oczywiście ametyst. Nie jest to jednak jedyna opcja pośród kamieni szlachetnych w odcieniach fioletu. Na rynku dostępne są również wyroby biżuteryjne z turmalinem, tanzanitem, topazem, cyrkonem w kolorze fioletowym.

Ametyst

Popularny i uwielbiany na całym świecie ametyst to fioletowo-przeźroczysta odmiana kwarcu. Może być fioletowy, purpurowy lub purpurowo-fioletowy. Jeśli marzysz o fioletowej biżuterii – postaw na ametyst. Ametystowi przypisuje właściwości wyciszające i uspokajające. Biżuteria z ametystem jest szczególnie Pierścionek z ametystempolecana osobom piastującym menadżerskie stanowiska - ametyst symbolizuje władzę, wpływa na kreatywność oraz dodaje energii.

Według legend Amethis (ametyst) to imię mitycznej greckiej Bogini, która odrzuciwszy względy boga Bachusa, została zamieniona w klejnot obdarzony mocą odtruwania i poskramiania pijaństwa.

Tanzanit

Tanzanit to unikatowa hybryda dwóch kolorów: niebieskiego i fioletu. Odcień kamienia jest delikatniejszy niż w przypadku ametystu. Jeśli poszukujesz nietuzinkowej biżuterii w kolorze fioletowym, zdecydowanie nie możesz przejść obojętnie obok tanzanitu. Ten rzadki kamień szlachetny symbolizuje bogactwo, miłość i pełnię życia. Wierzy się, że zapewnia on swojemu właścicielowi karierę i dobrobyt finansowy.

Macica perłowa

Kolczyki z macicy perłowejMacica perłowa to malownicza muszla perłopławu. Podstawową barwą jest zwykle biel, a dla macicy perłowej z Tahiti naturalnie ciemny kolor. Wierzy się, że pobudza intuicję oraz chroni przed negatywnymi wpływami - zarówno jeśli chodzi o złe myśli i emocje, jak również promieniowanie elektromagnetyczne domowych sprzętów, takich jak telewizor czy kuchenka mikrofalowa.

Ametryn

Ametryn to nieprawdopodobne, naturalne, dwubarwne połączenie ametystu i cytrynu (oba kamienie to odmiana kwarcu). Kamień jest fioletowo-żółtej barwy. Te dwa kolory wzajemnie przenikają się, przez co ametryn pozbawiony jest wyrazistej linii granicznej między barwą żółtą i fioletową, a zaobserwować możemy raczej łagodne przejście między kolorami. Wyrób jubilerski z ametrynem to niepospolita propozycja, doskonale komponująca się z wieloma stylizacjami.

 

Wspomniane wyżej kamienie to nie jedyne jakie występują w fioletowych barwach. Fioletowy może być też szafir, diament, granat, rubin, kunzyt, koral, spinel, cyrkon, fluoryt, czy topaz.

 

 

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie Jubiler.pl

Polecamy również: