Biżuteria dla mężczyzn – na tropie dobrego stylu

 

Wśród najczęściej wybieranych prezentów dla mężczyzny - np. na Dzień Mężczyzny - wśród męskiej biżuterii można zauważyć pewne trendy. Choć z każdym rokiem zmienia się moda, pewne ogólne zasady pozostają i określają złoty środek w wyborze męskiej biżuterii. W ten sposób możemy wytypować kilka grup prezentów na tę okazję.

Bransoletka męska z kamieniami

♦ Dla mężczyzny o luźnym codziennym stylu, aktywnego oraz sportowca

Idealnym strzałem będzie tu z pewnością bransoletka – o grubszym splocie srebrna lub złota, albo bransoleta skórzana. Spore zainteresowanie wzbudzają także nieco masywniejsze łańcuszki, które atrakcyjnie prezentują się na męskiej szyi i klatce, tak zwane pancerki. Coraz częściej wybierane są także dodatkowe ozdoby męskich dłoni – dla tradycjonalistów sygnety; natomiast dla zwolenników nowoczesności – pierścienie w typowo męskim stylu: jednolite z tłoczoną formą ozdobną lub zdobione kamieniami, np. czarnymi cyrkoniami. Jeżeli zaś stawiamy na poważniejszy prezent – warto rozważyć kupno zegarka. W zależności od zainteresowań danej osoby bardzo dobrym pomysłem mogą być zegarki stylizowane na przykład modele Zeppelina.

Dla mężczyzny eleganckiego, który interesuje się modą

Dla każdego mężczyzny, który śledzi trendy, a wśród swoich ubrań ma eleganckie garnitury, udanym prezentem Zegarek Zeppelinbędą spinki do mankietów. Wybór ich kształtów i zdobień, bazujących na szlachetnych materiałach bazowych – srebrze, złocie, a także bursztynie – to obowiązkowy element wykończenia prawdziwie eleganckiej stylizacji. Jeżeli mamy do czynienia z fanem krawatów, warto się pokusić o wyszukanie atrakcyjnej spinki do krawata. Jest ona zarówno elementem funkcjonalnym, który unieruchamia krawat w eleganckim położeniu wobec koszuli, ale także sam nadaje mu urok. Warto pamiętać, że wybierając ozdobną spinkę, najlepiej zdecydować się gładki krawat, bez dodatkowych wzorów. Zawsze sprawdzonym prezentem będzie także zegarek o klasycznej linii na bransolecie lub skórzanym pasku.

♦ Dla wolnego ducha i podróżnika

Wśród mężczyzn o duszy odkrywcy, prawdziwe sukcesy wśród biżuteryjnych dodatków odnoszą wszelkiego rodzaju bransoletki w stylu etnicznym. Naturalne kamienie i minerały nie tylko świetnie wyglądają na męskich nadgarstkach, ale pozwalają też podkreślić swoją indywidualność. Z tego sposobu manifestowania swojego stylu bardzo chętnie korzystają też gwiazdy kina, wybierając dodatkowo kamienie związane z datą swoich urodzin lub biżuterię z kamieniem w określonym kolorze, którzy uosabia najbliższy sercu żywioł. Według tego klucza fana żeglarstwa ucieszą bransoletki z kamieniami w odcieniach granatu; wielbiciela lasów – biżuteria ozdobiona zielonym malachitem itd. Zawsze uniwersalnym wyborem pozostają kolory typowe męskie: czerwień oraz grafit i czarny, świetnie reprezentowane przez biżuterię z onyksem czy obsydianem.

Dla romantyka oraz mężczyzny, dla którego ważne są symbole

Choć większość mężczyzn nie przyzna się do bycia romantykiem – bliska mu kobieta zawsze rozpozna takie cechy.Bransoletka męska skórzana Jeżeli więc wiesz, że twój mężczyzna ma w sobie taką nutkę, śmiało szukaj prezentu wśród wisiorków. Dobrze sprawdzi się zarówno wisiorek dzielony na pół pomiędzy Was dwoje, jak i wisiorek z grawerem – możesz wybrać, czy umieścisz tam inicjał jego imienia, swojego, czy może pierwszą literę jakiegoś ważnego dla niego symbolu czy datę. W zależności od osobistych upodobań warto szukać wśród biżuterii srebrnej lub złotej. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest też sprezentowanie komuś bliskiemu bransoletki z podobnymi kamieniami, jakie sami posiadamy – dzięki czemu podkreślają one naszą więź (i świetnie się prezentują!).Polecamy również: